Akay Kimya HAKKIMIZDA


AKAY KİMYA olarak 27 yılı aşkın iş tecrübemiz ile 2017 yılın da İzmir’de üretim tesisimiz ve satış ağımız ile faaliyete geçtik. Her geçen gün güçlenen ekibimiz, üretim tesisimiz, laboratuvarımız ile partner olarak gördüğümüz değerli müşterilerimize hizmet vermeyi, kimya sektöründe en çok bilinen ve tercih edilen marka olmayı hedef haline getirdik.

Firmamız, yapılan her iş için proses kontrolünü üst seviyede tutuyor, amaç doğrultusunda üretimin kapasitesini artırmak için istenilen her hizmeti sunuyor ve gerekli bilgileri en doğru eğitimi vererek üretimin artması için her konuda bilgilendiriyor. Şirketimiz yeni teknolojileri takip ederek verimliliği yükseltiyor, ürün kalitesini üst düzeyde analiz ederek üretim için kalite kontrol ve kalite güvence garantisi sunuyor.

Sahip olduğumuz deneyim ve geniş ürün portföyümüzle müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak doğru çözümler sunarız.

Misyon


Akay Grup Kimya olarak müşterilerimizin ihtiyacına yönelik en uygun ürünleri sunmak ve bu ürünler üzerinde sürekli bir iyileştirmeyi amaçlamaktayız. Son teknolojilerde yararlanarak müşterilerimize alternatif ürünler sunmaktayız.

Vizyon


Kaliteli, yenilikçi ve farklı ürünler yaratarak, kimya sektöründe öncelikle İzmir ve Ege Bölgesi’nde müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak daha sonra da Türkiye’de en çok tercih edilen ve beğenilen kimya firması olmak.

Strateji


 • Kritik Stratejiler;
 • Ürün geliştirmeyi Ar-ge ekibiyle kuvvetlendirmek
  Girişim sermayesini artırmak
  Yeni Pazar segmentleri araştırmak ve yeni ürünler üretmek.
  Marka yönetimi ile ayrıcalıklı konuma gelmek.

 • Önemli Stratejiler;
 • İhracatı artırma planları
  Ana pazarlarda stratejik büyüme.
  Dijital ortamdaki varlığını artırmak.